Teknik Beyinlerin Forumu

İlk Amatör Telsiz görüşmesi

Çevrimdışı Ekrem

• 164
  • +2/-0
  • Meslek: İnşaat Mühendisi
İlk Amatör Telsiz görüşmesi
« : 22 Ocak 2019, 09:25:27 »
Merhaba Teknik beyinler

Bildiğiniz üzere amatör telszicilik furyasına katıldık. Dün itibariyle ilk amatör band telsiz görüşmesini yapmış bulunmaktayım. Harika bir olay kesinlikle denemelisiniz. Deneyimlerimi sizlerle paylaşayım istedim

Bulunduğum mevkide ki role istasyonu 429.275 freaknsında gönderme tonu r ctcs 71.9 offset - 7.600 üzerinden çıkış yapılıyormuş ilk etapta
mandala(ptt tuşu) bastığımda kimse beni duyamadı ama mandal sesim gitmiş. birileri konuşmaya başlayınca çağrı işaretini bir not defterine yazıp TACALLBOOK tan adına ve telefonuna ulaştım ceptelefonundan arayıp yardım aldım (biliyorum bu kısım utanç kaynağı telsizle görüşmek için telefonla yardım almak:) ama mecbur kaldım)
sonuç olarak öyle güzel birşeyi fark ettim ki kimse beni tanımamasına rağmen amatör telsizciler kendi arasında öyle sıcak ilişkileri var görmelisiniz. Hertürlü teknik konuda destek oldular ve sorunu çözdüler (offset ayarı ile ilgiliymiş) yemeğe toplantıya felan davet ettiler gerçekten sıcak bir ortamları var.
ilk gözlemim gerçekten çok iyi yaş seviyesi genelde orta yaş üstü inasanlar genelde de bilgili tecrübeli insanlardan oluşuyor (sınavla alınan bir topluluk sonuçta)

dip not: 13 yaş üstü herkes girebiliyor bu sınava ve ortama tavsiyem ailecek dahil olmanız çok daha eğlenceli vakit geçiriyorsunuz.

73..