Teknik Beyinlerin Forumu

Çizim Tableti

Çevrimdışı MnadirTATLI

• **
  • 82
  • +1/-1
Çizim Tableti
« : 25 Nisan 2018, 22:47:37 »
Merhaba arkadaşlar bir konuda fikrinizi almak istiyorum..

Mimari çizimleri kontrol  ve müdahele edebileceğim  bir çizim tableti arıyorum
 önerebileceğiniz bir marka ve model var mı ? var ise önerilerinizi yazar mısınız  ?

şimdiden teşekkür ederim ...

Çevrimdışı Ekrem

• 172
  • +2/-0
  • Meslek: İnşaat Mühendisi
Ynt: Çizim Tableti
« Yanıtla #1 : 28 Nisan 2018, 12:35:35 »
sanırım bahsettiğin autocad eğer autocad için düşünüyorsan açık ve net olarak grafik tabletler autocadte sadece başa beladır hiçbir işine yaramaz sebebi ise metrik çizim yapamazlar grafik tabletler sadece serbes çizim yapabilirler.
Yani atıyorum photoshopta bir resim çizebilirsin veya illistratorde bir logo tasarlayabilirsin veya buna benzer işler yani adından anlaşılacağı üzere grafik işlerinde görev alır.
Ancak amacın autocadte daha başarılı kullanım deneyimi ise sana tavsiyem sırf bu işe uygun mouselar var onları kullanman

veya 3d amaçlı ise 3d için olan mouselar var onlardan edinmen

Çevrimdışı mygokhan

• *
  • 1
  • +0/-0
  • Meslek: İnşaat Mühendisi
Ynt: Çizim Tableti
« Yanıtla #2 : 16 Eylül 2020, 10:01:44 »
çok ama çok geç kullanmaya başladığım hede.

grafik, çizim, tasarım içeren iş yapanların yıllardır kullandığı dijital kalem-kağıt.

xp-pen Deco 03 digital art tablet sini bir haftadır kullandığım şimdilik amatör olan çizimlerim için mükemmel bir alettir. sadece grafik zerzevatlarımda değil, autocad projelerimde bile bana pek bi kolaylık sağlayan alet..

gün boyu fare ittirirken ve tıklarken mola vermezsem eğer elim ağrıyordu, akşam evde pc başına geçmeye derman kalmıyordu.